Celem naszych studiów jest przekazanie specjalistycznej wiedzy o wpływie czynników kształtujących i wpływających na zachowania oraz sposobu  praktycznego wdrażania podstaw teoretycznych do codziennej pracy.

Stosowana Analiza Zachowania (Applied Behavior Analysis, ABA) jest nauką zajmującą się badaniem i wykorzystaniem praw uczenia do kształtowania i modyfikowania istotnych społecznie zachowań. Wykorzystanie zasad SAZ  jest szczególnie przydatne i efektywne w pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju (np. autyzmem, Zespołem Aspergera) i zaburzeniami zachowania. Nasze studia pozwalają sprostać wyzwaniom, które stwarza codzienna praca z  osobami wymagającymi szczególnego wsparcia.

Uwzględniając wyzwania, z którymi mierzą się profesjonaliści pracujący na co dzień z osobami z zaburzeniami rozwoju, nasze studia podyplomowe zapewnią słuchaczom wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, niezbędne do świadczenia profesjonalnej pomocy terapeutycznej.  Podczas wykładów prezentowane są liczne przykłady filmowe z prowadzonej terapii, a wiele ćwiczeń praktycznych pozwala słuchaczom na rozwijanie i w razie potrzeby na bieżąco korygowanie, wiedzy będącej podstawą prowadzonych oddziaływań terapeutycznych.

Wykładowcy na naszych studiach to osoby z dużym doświadczeniem zarówno w  prowadzeniu szkoleń dla  studentów, nauczycieli jak i terapii dla osób z zaburzeniami rozwoju. Specjaliści wykładający na studiach pomagają w tworzeniu placówek terapeutycznych w Polsce i w Europie, gdzie szkolą kadrę i superwizują terapię. Efektami ich codziennej pracy są uznawane na całym świecie artykuły naukowe oraz publikacje w postaci książek czy platformy edukacyjnej Kwadrans dla Terapii, oraz prezentacje na licznych konferencjach w kraju i za granicą, miedzy innymi w USA.

Co bardzo ważne ukończenie studiów  SAZ na Uniwersytecie Gdańskim otwiera drogę do dalszego rozwoju. Po spełnieniu określonych wymagań możliwe jest rozpoczęcie procesu Certyfikacji i dalszego poszerzania umiejętności praktycznych przy wsparciu doświadczonych specjalistów. Po zaliczeniu stażu praktycznego oraz zdaniu egzaminu osoba otrzymuje  Certyfikat Analityka Zachowania . Więcej informacji na na ten temat znajdziesz tutaj.

ساخت اپلیکیشن

صندلی اداری

آموزش وردپرس

آموزش وردپرس

مبلمان اداری

طراحی قالب وردپرس

نیازمندیها

طراحی اپلیکیشن